Domain Yönlendirme

Eticaret siteniz hazırladıktan sonra kullanmak istediğiniz domain seçimini de yaptıysanız artık domain yönlendirmesi yapabilirsiniz.
Kullanmak istediğiniz alan adının daha önceden satın alınıp alınmadığını kontrolünü ise herhangi bir alan adı sorgulama sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Örnek olarak www.whois.com.tr adresinden sorgulama yapabilirsiniz. Sorgulama sonucunda "kullanımda" yada "müsait" olarak bilgilendirmeyi görebilirsiniz.

Alan adınız OnnoAjans tarafından alınacaksa destek sistemimizden, yazılı olarak kullanmak istediğiniz alan adını belirtmeniz yeterli olacaktır. Alan adınız satın alınarak yönlendirme işlemi de tarafımızdan yapılacaktır.(Paket alımınızda 1 adet ücretsiz alan adı hakkınızda bulunmaktadır.)

Alan adı daha önce tarafınızdan satın alınmışsa, aldığınız firma üzerinden yönlendirme işlemini yapmanız gerekmektedir. Dnsleri yönlendirdikten sonra da yine destek sisteminden alan adınızı destek ekibimize ileterek değişikliği talep etmeniz gerekmektedir.
Yönlendirme yapmanız gereken Dns(nameserver) bilgileri;
ns1.onnoajans.com
ns2.onnoajans.com
olmalıdır.
Domain yönlendirme işleminizin ardından ortalama 2/24 saat arasında yönlendirmenin tamamlanması sürebilmektedir. Bu süre içinde ara ara tarayıcı geçmişi temizleyerek (klavye kısa yolu Ctrl+Shift+Delete) sitenizi kontrol edebilirsiniz.
Domainizi yönlendirdikten sonra siteniz belirlediğiniz domain üzerinden açılacaktır

Redirect Yönlendirme

Farklı bir domain adresinizi daha sitenize yönlendirmek istiyorsanız bu işlem için domain aldığınız firma üzerinden redirect yönlendirme yapmalısınız.

Bir örnek üzerinden açıklayalım;
Sitemizde kullandığımız ana domain adresimiz "www.onnoajans.com" olsun, daha önceden satın almış olduğumuz "www.onnoajans.net" adresini de com adresimize yönlendirme yapabiliriz bu işlem domain firması üzerinden yapılmaktadır. Yönlendirme yapıldığında adres satırına www.onnoajans.net yazıldığında, www.onnoajans.com adresimize yönlenecek ve bu sitenin içeriği görülecektir.

Makale Detayları

Makale Kodu :
62
Görüntüleme :
26
Oylama (Oylar):
(6)