Hediye Çeki Oluşturmak

Müşterileriniz için zaman zaman kampanyalar oluşturmak ilgi çekici olacaktır. Kampanya oluşturmak için izleyebileceğiniz en hızlı yöntem bir hediye çeki oluşturmaktır.

 
Hediye Çeki Kullanımı için, kampanyalar>> Hediye çekleri >> Yeni hediye çeki ekle butonu ile bir tane kupon oluşturmuş olmak gerekir hediye çekleri ancak üye girişi yapmış bir müşteriniz tarafından kullanılabilir. Misafir olarak hediye çeki kullanılamayacaktır.

Hediye Çeki Oluşturmak

 

Çek kodu

Oluşturulan hediye çekinin kod numarasıdır kendiniz bir kod oluşturulabilirsiniz. Çek kodlarınız minumum 4, maksimum ise 50 karakter olmalı içerisinde boşluk ve Türkçe karakter geçmemelidir. 

Max. Kullanım sayısı

Oluşturulan çekin en fazla kaç kez kullanılabileceğini belirler. 100 yazmışsanız eğer, 100 kere kullanılan bu hediye çeki otomatik olarak kullanılamaz hale gelir. 

Kişi Başı Kullanım Sınırı

Bir üyenin aynı çek kodunu kaç kere kullanabileceğini belirler. 5 yazarsanız, bir üye 5 farklı siparişinde aynı çek kodunu kullanabilir. Bir üye sadece tek bir siparişinde bunu kullanabilsin isterseniz 1 yazmalısınız.

Başlangıç tarihi

Hediye çekini hangi tarihten itibaren kullanılabileceğini belirler. Bu tarihten önce çek kodu kullanılamaz.
 

Bitiş tarihi

Hediye çekinin en son kullanılabileceği tarihtir. Bu tarihten sonra çek kodu kullanılamaz.

Değer 

Oluşturulan çekin sabit bir değer (10 TL ) veya sepet yüzdesi olarak ( %10 ) mı indirim yapılmasını ayarladığınız bölümdür. İndiriminiz 10 TL, 20 TL gibi bir sabit değer olacak ise bu alandan Sabit seçmelisiniz. %10 veya %25 gibi bir indirim yapmak isterseniz Yüzde değerini seçmelisiniz.

Yüzde/Fiyat

Oluşturulan çekin yüzdelimi yoksa tl olarak mı indirim yapmasını istersiniz.

Kargo Bedava

Hediye çeki kullanıldığında kargonun da bedava olmasını istiyorsanız Evet seçeneğini seçmelisiniz. Sadece kargoyu bedava yapan bir çek kodu yaptığınızda indirim miktarını 0 yaparak, kargo bedava seçeneğini Evet seçebilirsiniz.

Kullanım Alışveriş Sınırı

Oluşturulan çekin en az kaç TL’lik alışveriş yapılırsa geçerli olduğunu belirler. 100 Yazarsanız Kdv hariç 100 TL üzerindeki alışverişlerde bu çek kodu geçerli olacaktır. Altındaki siparişlerde geçerli olmaz.
 
 
 

Makale Detayları

Makale Kodu :
38
Görüntüleme :
20
Oylama (Oylar):
(0)