Varyantlı Ürün Tanımlama

Renk, beden, boyut, cinsiyet gibi seçenekleri (varyantları) bir üründe kullanmak isterseniz bunu varyant sistemi üzerinden yapabilirsiniz. Varyant Sistemi ile aynı ürünü; farklı özellikleri nedeniyle ayrı ayrı sitenize eklemek zorunda kalmazsınız. İhtiyacınıza göre tek bir ürün ekleyerek o ürünün altına seçenekler tanımlayabilirsiniz

 
İlk önce ürünlerinize ekleyeceğiniz seçenekleri belirleyin.
- Beden
- Renk
 

Varyantları Oluşturdum, Ürüne Nasıl Ekleyeceğim?

Daha önce eklediğimiz bir ürüne varyant  düzenleme ikonundan giriş yapalım. İlk olarak daha önce varyant sisteminden eklediğimizde nasıl karşımıza çıkacağını inceleyelim.
Varyasyon seçenekleri kısmından beden seçimi yapıyoruz
daha önceden varyasyon yönetimindeki oluşturduğunuz beden seçenekleri kırmızı işaretlenmiş alana gelmiş oldu dilerseniz tek olarak , dilerseniz hepsini bir arada ekleyebilirsiniz. ekle butonuna bastığımızda bedenlerin Stok kodu, Miktar, Fiyat, Kdv, Desi, Durum gibi alanlarının aktif olduğunu göreceksiniz.
Tüm bu alanları girdiğinizden emin olduktan sonra sol altta ekle butonuna bastığınız zaman varyasyonlar ürününüze eklenmiş olacaktır.

Eklediğim Varyantlar Nasıl Gözükecek?

Ürüne eklediğiniz varyantlar, ilgili ürünün detay sayfasında gözükecektir.
 
 
Dilerseniz varyantlı ürünlerin bu gösterimini Ürünler>> Varyasyonlar >> bölümünden düzenle dediğinizde , Varyasyon Tipi ayarını üzerinden değiştirerek aşağı açılır liste olarak da gösterebilirsiniz. 

 

Makale Detayları

Makale Kodu :
32
Kategori:
Görüntüleme :
61
Oylama (Oylar):
(5)